Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Полювання за вірусами

Спеціальні тестові системи зможуть виявляти одночасно грип, ковід та навіть кір
11 лютого, 08:07
ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»

Науковці Інституту молекулярної біології і генетики розробили п’ять різних комбінованих тест-систем для одночасного виявлення SARS-CoV-2, грипу та низки інших небезпечних респіраторних вірусів — епідемічного грипу А та Б, парагрипу 1-3, респіраторно-синцитіальних вірусів А та В й ортопневмовірусів людини, риновірусів, кору, — повідомляють у пресслужбі Інституту. Ці тест-системи дозволяють не тільки виявити згадані віруси в організмі, а й прогнозувати перебіг хвороби у пацієнта, ними інфікованого. Зокрема, й перебіг коронавірусної хвороби.

«У цілому вчені ІМБГ налагодили технології розробки тест-систем на основі ПЛР та кПЛР з різними типами детекції: як стандартної для кПЛР флуоресцентної детекції, так і хроматографічної. Останні значно дешевші і простіші, тому ці системи можна легко використовувати навіть у районних лікарнях, — ідеться на сайті ІМБГ. — Отримані результати дозволяють розробляти будь-які комбіновані тест-системи для визначення небезпечних патогенів людини та тварин: і такі, що потребують дуже дорогих приладів, зокрема ПЛР у реальному часі, і ті, для застосування яких достатньо звичайних термоциклерів, які можна закупити та використовувати у будь-якій лікарні країни. Ці підходи дозволяють зберегти високу чутливість, яку дають ПЛР-реакції, та значно здешевити проведення діагностики».

Проєкт «Комбіновані тест-системи для діагностики та аналізу експресії генів вродженого імунітету при особливо небезпечних вірусних інфекціях» профінансував Національний фонд досліджень України. Упродовж двох років над проєктом працювала команда на чолі з директором Інституту, академіком НАНУ Михайлом Тукалом: член-кореспондент НАНУ Володимир Кашуба, головний науковий співробітник Зеновій Ткачук, провідна наукова співробітниця Ганна Геращенко, старша наукова співробітниця Ольга Гудзера, наукові співробітниці Наталка Мельничук і Тетяна Марчишак, молодший науковий співробітник Роман Ні.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати