Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

На кордоні з Польщею хочуть облаштувати чотири пішохідні та велосипедні переходи

21 грудня, 17:40

У Польщі набирає обертів громадська кампанія “Piesze przejścia graniczne / пішохідні переходи”. Її суть у тому, що для того, аби сприяти розвитку спільних польсько-українських зв’язків, треба з маленького і досяжного – з відкриття пунктів пропуску для пішоходів і велосипедистів. А, відтак, поляки закликають підтримати їхню ініціативу якомога більше українців і в такий спосіб лобіювати прийняття відповідних законодавчих рішень.

Ініціаторами кампанії є польські журналісти Мацєй Пьотровський і Якуб Логінов, пов’язані особисто і професійно з Україною, передає портал Твоє місто.

Кампанія, як повідомляє PortEuropa, стартувала в Польщі навесні минулого року, а її метою було переконання польської влади для ширшого відкриття свого східного кордону на пішохідних і велосипедних туристів.

"Можливість перетинати кордон пішки і велосипедом – це очевидний стандарт цілої цивілізованої Європи. Польсько-український кордон – це натомість один із нечисленних прикладів, де існують такі обмеження, котрі мають родовід ще в часах сталінізму. Вже давно пора це змінити, тим паче зараз, коли українці показали на Майдані, що хочуть жити за європейськими зразками, а Польща ці прагнення підтримує", – говорить співініціатор акції, Мацєй Пьотровський.

Організаторам вдалося вже залучитися підтримкою кільканадцяти польських депутатів, незалежно від політичної приналежності.

Проте рішенням польського уряду від 30 листопада 2013 року, Варшава дала “зелене світло” побудові пішохідних коридорів у дорожніх пунктах пропуску за умови фінансової участі польських органів місцевого самоврядування в цих інвестиціях. Згідно з урядовим рішенням, на початок пішохідні пункти пропуску мають бути побудовані в трьох дорожніх переходах: Гребенне – Рава Руська, Будомєж – Грушів та Долгобичів – Угринів. Окрім того, воєвода Підкарпатського воєводства “дала добро” на відкриття пішохідної смуги у новому пункті пропуску Мальговиці – Нижанковиці, що на Львівщині, за умовою, що на це погодиться українська влада.

Втім, на цьому етапі саме становище української сторони буде ключовим, адже без згоди (і що важливіше – оперативних рішень) Києва доброї волі польських органів буде недостатньо.

"Ми не маємо нічого проти того, щоб з власного бюджету фінансувати цю інвестицію, тим паче, що це відносно невеликі кошти – тротуар, огорожа та будка прикордонників і митників. Однак наші чиновники побоюються того, що ми свою частину переходу побудуємо, а українці будуть з цим зволікати і відкриття пішохідного коридору затягнеться на багато років, як це вже бувало раніше", – говорить Анджей Новак, громадський активість з Томашівського повіту.

До речі, така ситуація зараз з проектованим пунктом пропуску Мальговіце – Нижанковиці. Як говорить прес-служба Підкарпатського воєводи, польська сторона передбачила, що новий перехід буде доступний також для пішоходів, але з цим мусить погодитись також українське МЗС. Отже, тепер все залежить від рішення Києва, а згадка про доступність пункту пропуску для пішоходів мусить бути вміщена у дипломатичній ноті, яку зараз готують польське і українське зовнішньополітичне відомство.
На думку ініціаторів кампанії “Пішохідні пункти пропуску”, тепер багато залежить від звичайних українців, від громадської підтримки для ідеї відкриття польського кордону для пішоходів – на початок у Раві-Руській, Угринові, Грушеві і Нижанковичах.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати