Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

У Львові триває мистецький проект «Вихід, 5 років Iconart»

27 грудня, 09:48
Фото Павла ПАЛАМАРЧУКА

У галереї мистецького об’єднання «Дзиґа» демонструють  мистецький проект «Вихід, 5 років Iconart», і це спільний виставковий захід друзів галереї Iconart та нової “соціалки” – муралу (художнього розпису зовнішніх стін будинків в міському просторі) «Вихід/Відхід» Сергія Радкевича. «Вихід є спробою переосмислення сакрального мистецтва в рамках сучасної культури. Вихід є поняттям динамічним, то ж і проект Iconart пропонує свого роду паломництво – між культурою традиційною та сучасною, між людиною та народом, між святим та грішним, між словом та образом, а також між виставковими просторами «Дзиґи» та Iconart», – зазначено на сайті «Дзиґи».

Вихід в «Дзизі» (Вірменська, 35) презентує живопис друзів галереї. Представлені образи є віддзеркаленням ідеї Виходу в Старому Завіті, Новому Завіті, в церковній традиції. Вони прочитуються з допомогою слова людського (апокрифічного, живого й емоційного) та Божого (Євангельського, фундаментального та правдивого).

Точкою відліку для проекту є Вихід в галереї Iconart (Вірменська, 26), де Ярослава Ткачук відкриває Вихід як небеса відкриті – образ небесного світу, з якого людина вийшла й до якого вічно повертається.

Вихід в «Дзизі» – це мурал «Вихід/Відхід» Сергія Радкевича, що є рефлексією на тему Виходу людини в сакральній культурі. «Й таким чином ми спробуємо разом подумати над тим, що означає Вихід для християн, які тлумачення пропонує нам Святе Письмо, Ікона, Традиція, Церква, Людина щодо того, чи бачити в ньому негативний, а чи позитивний сенс – втечу чи паломництво; поразку чи дорогу до Царства; вигнання чи свободу; покарання чи спасіння; активну дію чи пасивну, відкриту/закриту територію?..», – говорять організатори проекту.

Експозицію можна оглянути до 9 січня. Вхід вільний.

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати